Zázemí

Školka má dvě třídy po 16 dětech – „Stodolu“ a „Habroví“. Každá třída má svou vytápěnou zateplenou jurtu, resp. dvojjurtu. V menší jurtě se nachází šatna s úložným prostorem pro každé dítě (věšák, krabice s náhradním oblečením, polička na přezůvky). Na ní je napojena velká jurta, která je hlavním zázemím pro děti. Zde jsou kamna, stoly využívané jak po čas jídla, tak pro výtvarné a jiné činnosti a spousta prostoru pro hry a odpočinek.

V areálu je tekoucí voda ze sezónního vodovodu Kejná (přes léto voda z řadu Řevnic, v zimě zavážíme do kubíkové nádrže nebo v barelech) a ekologické wc (dospělácké a dětské pro každou třídu). Během let bylo vybudováno přímo v areálu přírodní zelené hřiště pro kreativní trávení volného času dětí. Nejde o žádné certifikované ani necertifikované herní prvky, ale o stáleolistěné bludiště splétané z habrových prutů a rostoucích habrových náletů. Dál zde pro děti máme velké pískoviště, skluzavku a dřevěné prolézačky. Spoustu zábavy a poučení nám nabízí také políčko – děti si zkouší, jak se seje a sází, že se o zahrádku musí pečovat a když to všechno dobře dopadne, na konci školního roku budeme moct sklízet první ředkvičky, rybíz nebo hrášek. Pro naše společné vaření vzejdou fazolky, dýně i brambory, které si upečeme v popelu na našem ohništi.

Součástí školky je přilehlá farma, která umožňuje dětem blíž se seznámit s nejznámějšími domácími zvířaty – koňmi, poníky, ovcemi a kozami. U stanů máme ještě králíkárnu s králíčky. Děti jsou vedeny k pozitivnímu vztahu ke zvířatům a zodpovědnosti skrze péči o ně.